burak.sahin@email.com
8 Şubat 2010, Pazartesi

Bu hafta Rudy Gay depresyonda, Chris Paul hastanede, Dwight Howard sıkıntıda, Chris Douglas-Roberts bir tartışmada, Greg Oden'ın ise nerde olunduğu bilinmiyor. Buyurun twitter dünyasına,

@rudygay22
Rudy Gay'in bu aralar All-Star seçilememesinden mütevellit canı sıkılmışa benziyor. Son günlerde twitter'da uyuyamadığını ve morali bozuk olduğunu söyleyen Memphis'li oyuncu Kevin Durant'in neden boralinin bozuk olduğunu sorması üzerine de "Uzun hikaye. All-Star için de tebrikler." şeklinde yanıt verdi. Kobe Bryant'ın Jerry West'i geride bırakarak Lakers'ın gelmiş geçmiş en fazla sayı atan oyuncusu unvanını kazandığı Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers maçında, ilk çeyrek sonunda 7 saniye kala saati kontrol etmeden orta sahanın gerisinden topu potaya fırlatan Gay bunun için de twitter üzerinden özür diledi. Rudy Gay'in aklı belki de sakatlığından dolayı All-Star maçında yer alamayacak olan Chris Paul'un yerine kimin seçileceği konusundadır. Chauncey Billups ve Aaron Brooks ile beraber All-Star için adı geçen oyuncu Lakers galibiyetiyle beraber morallendiği gözüküyor. Ayrıca internete, çoğu erkekde kompleks yaratan, anadan doğma fotoğrafları düşen Greg Oden için de "Bu adam çıldırmış olmalı." şeklinde yorum yapan Rudy Gay'e katılmamak elde değil.

Not: An itabariyle David Stern, Chauncey Billups’ı All-Star’a davet etti.

@OneandonlyCP3
Chris Paul'dan New Orleans Hornets taraftarlarını üzecek haber geldi. Başlarda 1 hafta oynayamayacağı söylenen oyun kurucunun son olarak sol dizinden ameliyat olacağı ve 1 aydan 2 aya kadar bir sürede takımda yer alamayacağı açıklandı. Twitter'da hayranlarından müthiş bir destek gören Paul ameliyat öncesi takımına kenardan da olsa destek vermeye devam ediyor. Chris Paul'suz Hornets Cumartesi gecesi çaylak Darren Collison'ın 18 asist yaptığı maçı kazanırken Paul "Önemli bir galibiyet. Genç DC (Darren Collison) 18 asistle benim rekorumu kırdı. Bundan memnun olmama rağmen rekorumu geliştirmem gerekiyor. Dizim için tedaviye devam ediyorum böylece en kısa zamanda döneceğim." dedi. Son olarak Pazar günü kiliseye gittiğini belirten oyuncu kendisine destek olan herkese son derece teşekkür ettiğini, her olayın bir sebebi olduğunu ve eskisinden daha da iyi döneceğini ifade etti. Paul'un, sakatlığının nüksetmesine neden olan fotoğrafçıyla çarpışma hadisesini de böylelikle ilahi bir olaya bağladığını görüyoruz.

@DwightHoward
McDonald's'ın efsanevi Micheal Jordan ve Larry Bird'lü reklamının yeni versiyonunun çekileceğini daha önce duymuştuk. Nihayet resmi açıklama geldi; yeni reklamda Dwight Howard'la LeBron James hamburger için "HORSE" oyununu oynayacaklar. Kısaca 1993'deki ilk reklam gibi bir önceki nereden ve ne şekilde basket atarsa o atışın aynısı diğeri tarafından yapılacak ve ilk kaçıran hamburgeri kaybedecek şeklinde olacağı tahmin edilen yeni reklam Dwight Howard tarafından twitter üzerinden duyuruldu ve kısa bir bölüm yayınlandı. İnternette bu ara en çok dolaşan esprilerden biri Bird ve Jordan'ın imkânsız şutları LeBron James için uygun olsa da NBA kariyeri boyunca toplam 1 üçlük isabeti olan ve %60 ile serbest atış kullanan Dwight Howard'ın ilk serbest atış da hamburgeri kaybedeceği yönünde.
Dipnot: Hayli eğlenceli bir kişiliğe sahip olan Howard'ın twitter üzerinde o kadar da matah olmaması şaşırtıcı. Hayranlarının sorularına kısa cevaplar vermek dışında tüm dünyaya mütemadiyen barış dilemesi ve herkese günaydın ve iyi geceler demesi onu internet üzerinde o kadar da ilgi çekici kılmıyor. Umarım en kısa zamanda normal hayattaki eğlenceli halini twitter'a da yansıtır ve dünyaya barış dileme işini de, bu ara en çok dile getiren, Gilbert Arenas'a bırakır.

@cdouglasroberts
Haftanın en ilginç olayı da New Jersey Nets'in forvet/gard'ı Chris Douglas-Roberts'ın twitter üzerinden bir Nets taraftarıyla olan tartışmasaydı. (An itibariyle) 46 maçta sadece 4 galibiyet alabilen New Jersey Nets taraftarı takımın gidişatından son derece muzdarip olmuş ki Roberts'a sert çıkışmış. Roberts'ın hayran soruları cevapladığı sırada bir taraftarın "Phoneix'e takas olmuş olsaydın nasıl hissederdin?" sorusuna "Benim kontrolümde olan bir şey değil." şeklinde yanıt veren oyuncu twitter üzerinden genel olarak nefret edilen bir oyuncu olduğu kanısına varmış. Roberts ile taraftar arasındaki diyalog birkaç gün sonra tekrar kızışırken tartışma bire bir şu şekilde gelişti:
Taraftar: Hiçbir Nets taraftarı bu kadar acınası bir haldeyken (4-42) takımdaki hiçbir oyuncudan memnun olamaz. Senden değil 42 mağlubiyetten nefret ediyoruz.
CDR: Acınılacak bir halim yok. Benimle konuşurken acınası kelimesini asla cümle içinde kullanma.(yumuşatılmış versiyon #1)
Taraftar: Evet sen acınası halde değilsin ama 42 mağlubiyetli takım öyle. Ben takımı bütün olarak ele alıyorum sadece seni değil.
CDR: Sana ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Kenyon Martin ve Jason Kidd takıma geri dönmeyecek. Ya olumlu düşün ya da maçları izleme.

Roberts'ın bir takasta Amare için kullanılıp Phoneix'e gönderilmesi konusunda teoriler üreten taraftar sözlerine "Sen NBA'de yer alan 300 şanslı insandan birisin bunun için şükran duy. Basketbol olmasaydı ne yapardın?" diye devam ederken çok sinirlenen Roberts taraftara hayali takasında başarılar diledi.(yumuşatılmış versiyon #2)

Bazı oyuncular twitter kuşunun kantarını kaçırmışa benziyor. Bittabi oyuncular böyle gereksiz diyaloglara girmeye devam ederse David Stern her zaman yaptığı gibi olaya el koyar, marka değerini düşürdüğü için bütün NBA twitter'dan bir anda azad edilir. Umarım bunun olmasına izin verilmez, çünkü bunun marka değerini düşürüyor diye Erman Toroğlu'nun işine son verip Sabri'ye maç sonrasını yorumlatmaktan farkı yok. All-Star sonrası görüşmek üzere.

Saygılar.

twitter.com/burak_sahin
 


Twitterland Arşiv
27 Ocak 2010
22 Ocak 2010