1
111111
 

Barış Kutay ÖVÜN
16 Aralık 2008, Salı

 

 

 

23-2

Fazla güçlüler, her açıdan. 'Son şampiyonun cıvıtma hakkı'nı da Indiana maçında harcadıklarından beri her maçı kazanacaklarından eminler, rakipleri de kaybedeceklerinden. Mutluyum onlar için. Ayrıca, dev ne kadar büyükse düşüşü de o kadar ses çıkarır.

17-7

O zaman da söylemiştim Iverson 4 Billups değil bu takas, Iverson 4 Billups ve Nene ve Martin ve Carmelo. Bu kadar basit.

20-4

"Lebron James.”

Bunu yazıp bırakacaktım ama artistlik olmasın şunu da ekleyeyim. Lebron James uçuyor ve herkes rüzgarına kapılmış peşinde sürükleniyor hedefe doğru. İçi ölmüş Ben Wallace bile.

20-3

Ortam güzel Los Angeles'da. Bynum sağlam, Radmanoviç katkı yapıyor, Odom 6th Man olmaya alışmış, Gasol tam bir winner olmuş artık. Nope, I'm not buyin. Kazanırken şikayet edenleri kimse sevmez ama bu adamlar play off zamanı işler ciddiye bindiğinde eski hallerine dönecektir. Lakers'ın binası uzaktan muhteşem olabilir ama yakından çatlaklar belli oluyor.

19-6

Bir işe yaramayacak ama en azından bir stilleri var. Howard'ın 20-20'leri neyse de Hedo'nun takımın lideri olduğunu görmek ayrı bir keyif. Koçlar tarafından All-Star'a seçilince Memo'yla kapışmalarında öne geçmiş olacak.

13-7

Geçen senenin havası yok ama nedense bu beni daha da korkutuyor. Hakkında konuşmuyor olmamız azraili yok eder mi? Sanmıyorum.

15-9

Play-off birinci turunda eleneceğini bilerek 82 maç oynamak. Ölmeden cehennemi yaşamak budur.

10-14

Playstation 3'üm olmadığı için bilemiyorum ama herhalde Raptors'ın overall puanı 98 falandır. Yetenek yönünden bu kadar zengin iken şimdiden play-off listesinin dışında kalırsanız koçun değişmesi normal. Lakin sorun kadronun dengesiz şişkinliği ise bu değişiklik anca taraftara sus payı olur.

15-10

Doğal ve benzersiz bir güzellikte bir basketbol oynardı bu takım eskiden. Şimdi ki halleri ise bir anlık korkuyla estetik ameliyat yaptırmış süper model gibi. Yok artık o insanın içini ısıtan gülümseme; yazık.

15-8

Son seneleri. Geçen sene başlayan düşüş gittikçe hızlanıyor. Fakat Mononoke Hime'de dendiği gibi, kafası kopmuş bir kurt hâlâ ısırabilir.

12-11

Bu takımı seviyorum. Huzur içinde oyunlarını oynuyorlar. Harris, Carter, Yi gibi yetenekli heriflerle basketbol çok daha zevkli bir spor.

13-9

Michael Curry'yi koç yapmak ha! 2004 şampiyonluğu tesadüfmüş demek ki.

15-11

Boozer problemini bir an önce çözseler iyi olacak. Hazır onsuz oynamaya alışmışken yollasınlar Doğu'ya, alsınlar cevval bir gard. Yazın olacak olan zaten bu.

15-10

Oden'ın takıma ve oyuna alıştırılması süreci sebebiyle bu sene play-off'u kıl payı kaçıran takım Blazers olacak gibi. Play-off tecrübesi de çok tatlı olurdu ama aceleye gerek yok.

11-12

Birkaç fazlalık oyuncudan kurtulup artık bir düzene girmeliler. Yeter artık bu kadar drama. Rose'dan başlayıp kurun bir ilk 5, sonra da kazanmaya başlayın.

13-10

Kidd'i eski günlerindeki gibi görmek güzel. Dirk de MVP seviyesinde olmasa da gayet iyi oynuyor. Lakin Josh Howard olmayınca tepedeki takımlarla nasıl baş edebilirsiniz ki.

15-9

Aslında daha yukarılarda olabilirlerdi ama takımın adı Hawks olunca daha temkinli oluyor insan. Mesela Bibby için çıkan takas dedikodularını anlamıyorum. Vakti zamanında denenmiş, Joe Johnson'ın point guard oynaması zırvasına geri mi dönecekler.

11-13

Sırf Marbury'ye davranışları için buradalar. Demek artık oyuncuların oyuncağı olmayacaklar. Bunu bilmek güzel.

6-17

Bambaşka bir şey oynaması lazım bu takımın. Kadronda Baron Davis varsa alışılmışın dışına çıkmalısın. Nedir? Bilmem, Dunleavy bulsun onu. En azından şöyle yardım edebilirim, o çözüm Darius Miles değil.

7-18

J-Rich'i Boris Diaw ve Raja Bell karşılığında takas ettiler. Charlotte'da daha 100 maç bile oynamamıştı J-Rich. Yeni nesil yöneticiler daha mı sabırsız ne. Michael Jordan'a laf sokmak da nasip oldu ya…

8-16

Danny Granger döneminin henüz başında oldukları için bu kötü derece kabul edilebilir. En azından mücadele etmekten vazgeçmiyorlar artık. Ve hey, Doğu Konferansı’ndaysanız şişman kadın asla şarkı söylemez.

11-15

Redd'in ortalamaları 20-2-2 civarında. Kafam buna takıldı en çok. Ramon Sessions ve Richard Jefferson ile oynarken kariyerin en kötü sezonun geçirmek büyük başarı.

7-18

Kadro o kadar kötü oluşturulmuş ki sakatlıktan dönen Monta'ya yer açmak için birini yollamaları gerekiyor. Yediğiniz 111 sayı ortalama müstahak size.

12-12

Marion'ı nereye yollayacaklarsa yollasınlar artık. Şu an için haklarında merak ettiğim tek şey bu.

7-18

Gördüğüm en sıkıcı rebuilding'le uğraşıyor Kings. Kevin Martin takımın yıldızı olduğuna göre fazlasını beklemek benim hatam. Uğruna Artest'i verdikleri Donte Greene de elde mi patladı ne.

4-18

Herkes Arenas'ın dönüşünü bekliyor. Doğu'da olmasalar play-off treni çoktan kaçmış olurdu ama hâlâ şansları. Crittenton'ı almaları da iyi hamle bu arada, belirteyim.

9-15

Bütün ipleri OJ Mayo'nun ellerine vermeleri güzel, bu çocuk büyük bir yıldız olacak, oynasın topla. Fakat çaylak duvarına toslayana kadar OJ'in şovu şeklinde sürmesin bu. Gay, Gasol, Mayo birlikte gelişmeli.

10-14

Koç kovan bir takım daha. Ne yani bir anda .500 mü olacak şut yüzdesi takımın. Dalember'in IQ'sü 50 puan mı artacak? Diğerlerine dağıtmaktan arta kalırsa Allah bunlara da akıl fikir versin, ne diyeyim.

2-23

Zamanla power ranking'de yükselebilirler ama bu bir takım değil, bir ucube. Seattle'ın laneti hep üzerlerine olsun.

4-20

McHale'i koçluğa düşürüp verebileceği zararı minimuma indirdiler, ne de olsa bir maçı sadece bir kere kaybedebilirsiniz.

 

Arşiv
10
/12/2008 - Murat Can EGE
01
/12/2008 - Ozan AYDIN
24/11/2008 - Sedat KOÇ
17/11/2008 - İsmail ŞENOL
03/11/2008 - Ümit Can İLHAN
29/10/2008 - Orkun ÇOLAKOĞLU