OFFSEASON '09

 

 

-Haziran 26, 2009

Transferin ilk bombaları Detroit'ten. Nasıl bombalarsa artık... 22 milyon dolarlık boşluğun 18'ini, Richard Hamilton'la aynı pozisyonu oynayan Ben Gordon ve NBA kariyerinde henüz play-off maçı oynamamış, sırtı dönük oyunu çok kısıtlı, savunması kötü, en önemli özelliği 2.11'lik boyuyla şut atabilmesi olarak gösterilirken dört yıllık NBA kariyerindeki en yüksek üçlük isabet oranı %34 olan Charlie Villanueva'ya döktüler. Oluşturmak uğruna Chauncey Billups'tan vazgeçtikleri 22 milyon dolarlık salary cap boşluğundan 4 milyon dolar kaldı ve ellerindeki tek pivot halen Kwame Brown, Billups'ı gönderirken yeni oyun kurucumuz olacak dedikleri adam da hala oyun kurucu falan değil. Hamilton'ı Paul Millsap ya da Tyson Chandler için kullanabilecekleri konuşuluyor. Öyle bir şey yapamazlarsa geçen seneden bir farkları olmuyor zaten.

Memphis draft'ta ikinci sıra hakkıyla Marc Gasol'le aynı pozisyonu oynayan Hasheem Thabeet'i aldıktan sonra, genç bir takıma katmak isteyeceğiniz son adam olan Zach Randolph'u da alarak Yahoo Fantasy kadrosu kurdu. Yanıyorum, söndürelim mi? Thabeet Thabeet!

Son iki senedir Luke Walton, Sasha Vujacic gibi tek sezonluk çıkış yapan oyunculara verdiği kontratlar patlayan Mitch Kupchak, Trevor Ariza'ya mid-level'dan fazlasını göstermiyor, en azından şimdilik. Geçen sene Bynum için yine kulüple çetin pazarlıklar yapan menajer David Lee de daha ilk günden serzenişlere ve gözdağına başladı. Lakers mid-level'ın üzerine çıkmazsa, Portland, Toronto gibi mid-level'ın üzerine çıkabilecek diğer takımlardan teklif gelmezse bile, Ariza'nın gurur yapıp o paraya başka takıma gideceği söyleniyor. Cleveland Ariza'nın peşindeymiş.

Cleveland demişken, Artest'in de peşindeler. 2010 öncesinde son barutunu atan Cleveland'ın Artest dururken Ariza'yı öncelik haline getirmesi mantıklı gelmiyor. Eğer Artest daha fazla para alabileceği ama Yao ve T-Mac'in durumlarına bakılırsa seneye pek iddialı olamayacak gibi gözüken Houston'da kalmaktansa mid-level'a tamah edecekse, Cleveland da Rasheed Wallace'a kafayı takmadıysa, onu alıp giderler.

Raptors'ın David Lee'ye teklif yapacağı haberleri geliyor. Bargnani'yi 3 oynatmaktan vazgeçtiler zannediyordum. Bargnani-Bosh pota altını beğenenlerden değilim ama Lee-Bosh da açık ara NBA'in en istatistikle göz boyayan pota altı ikilisi olabilir. Biri 20 sayı 10 ribaund, diğeri 15-10 yapar, 35 galibiyet alırlar.