Sen de Kardeşini Seç!

Merhaba arkadaşlar. Sizlere, hepinizin yüzünü aydınlatacak, belki de gülümsemenizi sağlayacak bir internet sitesinden söz etmek istiyorum.  

Hepimiz, zaman zaman tartışsak da, bazen "pabucumuz dama atıldı" diye hayıflansak da, kardeşlerimizi çok severiz. Onlara en ufak bir zarar gelmesini istemeyiz ve de en önemlisi, topluma faydalı, okumuş, aklı başında, insanlara saygılı kişiler olmalarını dileriz, değil mi? İşte size bahsedeceğim site, hem bir kardeşi olup da bu sevgiyi bilenlere, hem de kardeşi olmayanlara büyük bir şans tanıyor.

Gözünüz korkmasın sakın... Evlat edinmek gibi bir şey değil bu. Güzel ülkemizde, okumak isteyip de imkânı ve parası olmayan, defter-kitap alamayan küçük arkadaşlarımız, kardeşlerimiz için gönüllülerle ilerleyen bir platform. Her gün internet başında saatlerini harcayan bizler için bir tıklama kadar yakın.

Sitede yardıma, ilgiye, sevgiye muhtaç, belki de minicik umutlarına uzatılacak bir yardım eliyle hayatları değişebilecek bir çok kardeşimizin bilgileri mevcut. Okudukları okullar, ailevi durumları... Bir göz odada 10 kişiyle birlikte yaşayan ve okumaya, büyümeye çalışan bir çok çocuk var.

Bunun için yapmamız gereken, www.kardesinisec.com web sayfasını ziyaret edip kocaman kırmızı kalbi tıklayarak kardeşimizi seçmek, sonra ona kendinizi anlatan, kendisine nasıl ulaştığınızı açıklayan bir mektup yazmak, içine de üstünde adresinizin yazılı olduğu pullu bir zarf ve iki tane defter koymak... İşte bu kadar kolay.

Ancak lütfen kardeşinizi seçerken, öğrenim hayatı boyunca yanında yer alacağınızı düşünerek karar verin. Bbunu göze alamıyorsanız, bir çocuğunuzun başka bir abi ya da abla bulma şansını yitirmesine imkân vermeyin.

Hadi hepimiz bir kardeş seçelim. Onlara elimizden geldiğince yardım edelim. (Kesinlikle para gönderilmemesi rica olunur.)

Sevgiler, saygılar.

Serpil Üçkan, Gökhan Özsoy
18 MART 2006, CUMARTESİ