domatefendi
yazıyor

NBA TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ


NBA WALLPAPERS


COURTSIDE
Bizi seyredenler, alkışlayanlar, yuh çekenler vs.


Farkında mısınız?

23 Aralık 2009 - Çarşamba


Bölündüğümüzün farkında mısınız?

Benim küçüklüğümde Kadir bakkal vardı köşede. Bütün alışverişi ondan yapardık çünkü dürüst idi. Sonradan öğrendim Kürtmüş. Babam derdi; Kadir bakkal mahallenin en dürüst adamıdır, başka bakkala sakın yazdırma içtiğin cincibiri.

Sonra okul başladı Diyarbakır'dan Cartı geldi. Cartı 1500 metreyi 100 gibi koşardı. Benim yurtdışından gelen nike ayakkabılarımı istemişti okul takımı ile yarışır iken. Vermiştim ve birinci olmuştu. Sonradan dediler ki Cartı Kürtmüş.

Cartı'dan bir sene sonra Messa geldi bizim okula. Kavgada burnu kırılmış, Boksör kalmıştı adı. Beden hocası “Diyarbakır'dan gelenler atlet olur Messa'' demişti de, Messa’daki göt göbek beni bile geçmişti, atlet olamadı doktor oldu. O da Kürtmüş meğer.

İzmir’den Ankara’ya gidiyorduk, otogardan otobüse bindik ODTܒlüler, Cartı da bindi ve dedi ki; “ulen hepiniz yanlış otobüstesiniz, bu otobüs İstanbul’a gider!” Tuttum elinden, öptüm yanağından, dedim ki; “Tarihe geçtin bilader, sen Lâz mısın? Senin istanbul otobüsü yandaki.”

Dediler ki büyüklerimiz karar vermiş, Kürtlerin partisi kapatılmış.

Kürtler?

Kim ki onlar?

Kardeşlerim, kenefte beraber sigara içtiğim , onlar yatakhaneden kaçtığında beraber meyhaneye gittiğim bizim çocuklar, meğer Kürtmüş.

Öyle diyorlar.

Farkında mısınız; işte şimdi bölünüyoruz ve bölenler arasında biz de varız.

domatefendi