Merhaba,

Biliyoruz, ara çok uzun oldu ve biliyoruz, ondan önce de fazlaca ara oldu. Farkındayız, belki artık siteden ümidi kesmiştiniz, yeni yazı var mı diye kontrol etmez olmuştunuz. Şimdi ''temelli dönüş yaptık, güncelleme trafiği eski güzel günlerdeki gibi olacak'' deyince çok inandırıcı gelmeyebilir. O yüzden ''döndük'' diye kestirip atmıyoruz, izah ediyoruz.

Bilindiği gibi bu siteye her ne kadar birçok kişi yazı gönderiyor olsa da, o birçok yazının kontrolü (ki kontrol derken alışveriş merkezlerine giren arabaların uyduruk bagaj kontrolü gibi bir kontrolden değil, kapsamlı, titiz bir kontrolden bahsediyoruz) ve siteye aktarımı tek bir kişi, Batuğ Abi tarafından yapılıyordu. Haliyle onun da önüne engeller çıkıyor, onun da birtakım başka işleri oluyor ya da en basitinden bazen keyfi olmuyor. Sonuçta bu site yapmak ve güncel tutmak üzere yükümlü olduğu bir yer değil, bilindiği gibi herhangi bir maddi çıkar da sağlamıyor. Böyleyken de site bazı dönemlerde güncellenemeyebiliyor ve o ara uzadıkça başlamak daha zor hale geliyordu. Her işte olduğu gibi...

Siteyi güncelleme yükünü birkaç kişilik bir ekip oluşturup paylaşmak, neredeyse son bir yıldır bir araya geldikçe konuştuğumuz bir şeydi. Niye bu kadar uzun sürdü, sormayın, ama en azından yeni sezon başlamadan biz başlıyoruz. Belki de ortasından dalamıyorduk, yeni bir sezona ihtiyacımız vardı. Sonuçta bugün başlıyoruz ve bundan sonra birkaç günlük dahi ara vermemek istiyoruz. Yazıların denetlenmesi ve siteye aktarılması için birkaç kişi birlikte çalışacağız ve sürekli nöbet halinde olacağız. Tabii günlük haber geçmediğimiz için güncellemenin sürekli olması adına yazarların pota altını ısrarla beslemeleri gerekiyor. Bu konuda standartı kısa sürede yerleştireceğimizi umuyoruz.

Bir diğer haber olarak, siteyi şimdilik eski haliyle açtığımızı ama yakın zamanda görünüşünde bazı önemli değişikliklere gitmeyi düşündüğümüzü söyleyebiliriz. Çok kolay halledilebilir bir şey olmadığı için beklememiz gerekiyordu ve siteyi daha fazla bekletmek istemedik.

Bu site kazandırdığı dostluklar, okuttuğu yazılar, yazdırdığı satırlarla bizim hayatımızda çok önemli yer tutuyor ve yüküne omuz verip canlandıracak olmaktan ötürü büyük heyecan duyuyoruz. Amatör duygularla çalışıyorsak da, burayı yaşatmak gibi bir borcumuz olduğunu da düşünüyoruz.